Reduced price! Zbavitu me ngjyrat, - Seria parashkollore View larger

Zbavitu me ngjyrat, - Seria parashkollore

Janny Ackland MEP0001

New product

Përshkrim i shkurtër

Metoda më e mirë e përgatitur nga ekspertët e arsimit parashkollor pranë Universiteti i Oksfordit për të përgatitur fëmijën tuaj për shkollë. Ndihmoje fëmijën duke u praktikuar në shtëpi. Ky libër me aktivitete për ngjyrat është shkruar nga mësues të arsimit parashkollor. Puno së bashku me fëmijën duke ndjekur udhëzimet dhe nxite atë ti përgjigjet pyetjeve, të plotësojë librin dhe të zbavitet duke mësuar

More details

449 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928082770

225 Lekë

-10%

250 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Libra të tjerë të serisë

More info

Rreth librit

Seria për parashkollorë: "Zbavitu me...": Kjo seri me pesë libra për parashkollorët u prezanton fëmijëve konceptet bazë të numrave, të shkrimit dhe të leximit. Këta libra u japin mundësi atyre të zhvillojnë aftësitë bazë të nevojshme në moshën parashkollore.

Aktivitetet janë argëtuese dhe janë ndërtuar nga ekspertë të arsimit parashkollor, në mënyrë të tillë që të nxisin sa diskutimin, aq sa edhe aftësinë praktike. Ka fëmijë që mund t'i bëjnë vetë aktivitetet e librit, sikurse ka të tjerë që kërkojnë ndihmën e të rriturve. Të gjithë fëmijët kanë mundësi ta shijojnë suksesin të fund të çdo aktiviteti, duke vendosur një yll një ngjitës (stiker) si shenjë për veten e tyre. Përdorimi i librit: "Zbavitu me ngjyrat" përmban shumë aktivitete të cilat i ndihmojnë fëmijët të njohin pesë ngjyra: E kuqe, blu, e gjelbër, e verdhë dhe e zezë.

Aktivitetet janë hartuar për të zhvilluar këto aftësi:

Njohjen e ngjyrave;

Koordinimi i aktiviteteve vizuale dhe lëvizore, dallimin e ngjashmërive dhe ndryshimeve;

Emërtimin e ngjyrave;

Njohjen e numrave dhe njohjen e formave

 

Data sheet

pages32
ISBN9789928082770
RedaktoriElona Çali
Published year2016
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 5 years
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEmiralda Yzeiri