Nje ankth gjysemshekullor View larger

Nje ankth gjysemshekullor

Amik Kasoruho BCA032

New product

Përshkrim i shkurtër

"Një ankth gjysëmshekullor", është dëshmia jo e një, por e disa "brezave të humbur" dhe, ç'është më tragjikja, është dëshmia e një kohe fatalisht të humbur për atdheun tonë të martirizuar e të nëpërkëmbur gjatë shekujve.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej

590 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Përmes rrëfimit të historisë siç mund ta njohin vetëm viktimat, Amik Kasoruho na ka shpalosur para syve, me ngjyrat e një piktori virtuoz dhe të një vëzhguesi shumë të shprehtë, një dëshmi të hidhur e rrëqethëse të Shqipërisë së tjetërsuar, të masakruar e të rrënuar shpirt e trup nga diktatura totalitare, më çnjerëzorja e më mizorja e të gjitha vendeve të Lindjes.

Data sheet

pages112
Published year1996
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër