Hyrje ne filozofi per jofilozofet View larger

Hyrje ne filozofi per jofilozofet

Louis Althusser A-005036

New product

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Pika pa Sipërfaqe
ISBN9789928185686
Viti i botimit2019

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Përmbajtja e librit

1. Çfarë thonë “jofilozofët”?

2. Filozofia dhe feja

3. Abstraksioni

4. Abstraksioni teknik dhe abstraksioni shkencor

5. Abstraksioni filozofik

6. Miti i gjendjes natyrore

7. Çfarë është praktika?

8. Praktika e prodhimit

9. Praktika shkencore dhe idealizmi

10. Praktika shkencore dhe materializmi

11. Praktika ideologjike

12. Aparatet ideologjike të shtetit

13. Praktika politike

14. Praktika psikanalitike

15. Praktika artistike

16. Praktika filozofike

17. Ideologjia dominuese dhe filozofia

18. Laboratori teorik i filozofisë

19. Ideologjia dhe filozofia

20. Filozofia dhe shkenca e luftës së klasave

21. Një praktikë e re e filozofisë

22. Dialektika: ligje apo teza?

Autori: Louis Althusser

Përktheu: Blerta Hyska

285 faqe, 1000 Lekë

Pika pa sipërfaqe, shkurt 2019

 

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages258
ISBN9789928185686
Viti i botimit2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBlerta Hyska
I ri1