I ri Hyrje ne filozofi per jofilozofet Shiko më të madhe

Hyrje ne filozofi per jofilozofet

Louis Althusser A-005036

Libër i ri

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Pika pa Sipërfaqe
ISBN9789928185686

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Përmbajtja e librit

1. Çfarë thonë “jofilozofët”?

2. Filozofia dhe feja

3. Abstraksioni

4. Abstraksioni teknik dhe abstraksioni shkencor

5. Abstraksioni filozofik

6. Miti i gjendjes natyrore

7. Çfarë është praktika?

8. Praktika e prodhimit

9. Praktika shkencore dhe idealizmi

10. Praktika shkencore dhe materializmi

11. Praktika ideologjike

12. Aparatet ideologjike të shtetit

13. Praktika politike

14. Praktika psikanalitike

15. Praktika artistike

16. Praktika filozofike

17. Ideologjia dominuese dhe filozofia

18. Laboratori teorik i filozofisë

19. Ideologjia dhe filozofia

20. Filozofia dhe shkenca e luftës së klasave

21. Një praktikë e re e filozofisë

22. Dialektika: ligje apo teza?

Autori: Louis Althusser

Përktheu: Blerta Hyska

285 faqe, 1000 Lekë

Pika pa sipërfaqe, shkurt 2019

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe258
ISBN9789928185686
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBlerta Hyska