Te kesh apo te jesh

Erich Fromm FNK0019

New product

Përshkrim i shkurtër Ky libër është vazhdim i dy temave kryesore që kam shqyrtuar në disa punime të mëparshme. Në të unë kam vazhduar punën e nisur në fushën e psikoanalizës humaniste radikale, duke u përqendruar në analizën e egoizmit e të altruizmit si dy orientimet kryesore të karakterit.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978-99943-52-56-2

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në fund të librit, dhe pikërisht në pjesën e tij të tretë, është thelluar një temë që e kam trajtuar në librat Shoqëria e shëndoshë" dhe "Shpresa dhe revolucioni", kriza e shoqërisë aktuale dhe mundësitë e kapërcimit të saj. Këtu është e pashmangshme përsëritja e mendimeve të shprehura më parë, por shpresoj se këndvështrimi i ri, më të cilin është shkruar ku punim jo i madh, por gjithashtu fakti që i kam zgjeruar në të kornizat e koncepteve të mia të mëparshme, do të shërbejnë si kompensim, madje edhe për ata lexues që janë të njohur me punimet e mia të mëparshme."

Data sheet

pages230
ISBN978-99943-52-56-2
RedaktoriRexhep Hida
Published year2008
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiFatmir M. Dibra