Reduced price! Erotizmi View larger
Pjesë nga libri

Erotizmi

Georges Bataille DK0016

New product

Përshkrim i shkurtër

"Eroticmi", një libër që vazhdon te

More details

904 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet IDK
ISBN978 99927 6615 8
Viti i botimit2006

638 Lekë

-15%

750 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Pjesë nga libri: ..njerëzit fl asin për erotizmin, pa ndrojë dhe vazhdimisht. Kështu që ajo për të cilën po nis të fl as dhe unë është tashmë e njohur. Desha vetëm të kërkoja kohezionin mes larmisë së fakteve të paraqitura. Desha vetëm të ndërtoja tablonë koherente të një tërësie sjelljesh.Kështu shkruan në paraqitjen e këtij libri në 1957 Bataille, një prej ikonave të botës intelektuale europiane të shekullit XX. Dhe pas thuajse pesëdhjetë vjetësh Erotizmi vazhdon të mbetet një përvojë transgresive, një rrugëtim në kërkim të së vërtetës deri në skaj të njerëzores, duke mbetur përherë një nga veprat më të rëndësishme të mbarë shekullit të njëzetë.

Data sheet

ISBN978 99927 6615 8
Viti i botimit2006
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
PërkthyesiOrgest Azizi