Erotizmi Shiko më të madhe
Pjesë nga libri

Erotizmi

Georges Bataille DK0016

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Eroticmi", një libër që vazhdon te

Më shumë detaje

8 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet IDK
ISBN978 99927 6615 8

750 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Pjesë nga libri: ..njerëzit fl asin për erotizmin, pa ndrojë dhe vazhdimisht. Kështu që ajo për të cilën po nis të fl as dhe unë është tashmë e njohur. Desha vetëm të kërkoja kohezionin mes larmisë së fakteve të paraqitura. Desha vetëm të ndërtoja tablonë koherente të një tërësie sjelljesh.Kështu shkruan në paraqitjen e këtij libri në 1957 Bataille, një prej ikonave të botës intelektuale europiane të shekullit XX. Dhe pas thuajse pesëdhjetë vjetësh Erotizmi vazhdon të mbetet një përvojë transgresive, një rrugëtim në kërkim të së vërtetës deri në skaj të njerëzores, duke mbetur përherë një nga veprat më të rëndësishme të mbarë shekullit të njëzetë.

Të dhëna

ISBN978 99927 6615 8
V. Bot2006
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
PërkthyesiOrgest Azizi