Lëkura Shiko më të madhe

Lekura

Curzio Malaparte BOM0045

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Malaparte thotë se shteti totalitar është një shtet ku gjithçka jo e ndaluar, është e detyrueshme. Përkufizim sa i butë, aq dhe i pamëshirshëm.

Më shumë detaje

898 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789992740906

650 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

"Lëkura"është një roman që flet për degradimin e vlerave shoqërore e morale në Napoli , kur çdo gjë u vu në shitje pas çlirimit të qytetit nga Forcat Aleate. Libri shkaktoi skandal për për shkrimet reale që i bën Malapartja jetës . Titulli i referohet thënies së autorit se , kur flamuri humbet vlerat dhe kuptimin , populli është i gatshëm të luftojë vetëm për flamurin që ka nën lëkurën e tij

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe368
ISBN9789992740906
Titulli origjinalOmsca - 1
V. Bot2001
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiKlio Evangjeli