Kishim nje enderr

Nasi Lera BLV0024

New product

Përshkrim i shkurtër

Femra është viktima e parë e realitetit të romanit. Skenat e veprës gërshetojnë tragjizmin, neverinë realiste, grotesken, komiken dhe dhimbjen se ajo që lexon është një realitet që përjetohet çdo ditë.

More details

502 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928216151
Viti i botimit2016

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Asti, një regjisor që nuk mundi të vinte në skenë gërshetimin e Çehovit me Beketin, përjeton tragjikomedinë çehoviane-beketiane, të vënë në skenë në realitetin e përditshëm nga politikanët dhe politika shqiptare.

 Femra është viktima e parë e realitetit të romanit. Skenat e veprës gërshetojnë tragjizmin, neverinë realiste, grotesken, komiken dhe dhimbjen se ajo që lexon është një realitet që përjetohet çdo ditë.

 Shkrimtari dhe përkthyesi i mirënjohur Nasi Lera rikthehet për lexuesin shqiptar me romanin “Kishim një ëndërr”, vetëm nga botimet Living!

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages224
ISBN9789928216151
Shtëpia botueseLiving
Viti i botimit2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri