Rrembyesi dhe ara View larger

Rrembyesi dhe ara

Mario Caliva A-006200

New product

Përshkrim i shkurtër

"Rrembyesi dhe Ara", nga Mario Caliva perbehet nga dy pjese dramatike; Nje drame dhe nje Monodrame. Libri i tij është mjaftueshëm realist, e veçanërisht njerëzor, duke pasur për objekt përditshmërinë e jetës së njerëzve të thjeshtë, kryesisht me personazhe reale, gjë që dëshmon ndjeshmërinë autorit ndaj dukurive dhe problematikave të sotme shoqërore. Por mbi të gjitha ai sjell atmosferën, frymën, pse jo shpirtin e vendit dhe bashkëkombësave të tij arbëreshë.

9 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OM
ISBN9789951632485
Viti i botimit2018

450 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages60
ISBN9789951632485
Viti i botimit2018
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiARJETA SEMA