Rrembyesi dhe ara Shiko më të madhe

Rrembyesi dhe ara

Mario Caliva A-006200

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Rrembyesi dhe Ara", nga Mario Caliva perbehet nga dy pjese dramatike; Nje drame dhe nje Monodrame. Libri i tij është mjaftueshëm realist, e veçanërisht njerëzor, duke pasur për objekt përditshmërinë e jetës së njerëzve të thjeshtë, kryesisht me personazhe reale, gjë që dëshmon ndjeshmërinë autorit ndaj dukurive dhe problematikave të sotme shoqërore. Por mbi të gjitha ai sjell atmosferën, frymën, pse jo shpirtin e vendit dhe bashkëkombësave të tij arbëreshë.

9 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OM
ISBN9789951632485

450 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe60
ISBN9789951632485
Viti i Botimit2018
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiARJETA SEMA