Historia e marredhenieve nderkombetare, vell. 1 Shiko më të madhe

Historia e marredhenieve nderkombetare, vell. 1

J-B. DUROSELLE, ANDRE KASPI A-002676

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Jean Baptiste Duroselle, një nga autorët e këtij botimi, ka future në metodën e studimit të historisë peshën e forcave të qenësishme dhe rolin e njerëzve. Në këtë vëllim, duke u përqendruar në gjysmën e parë të shek. XX, ai analizon 21 vjet pas traktateve që shënuan mbarimin e Luftës së Parë Botërore, mekanizmat që çuan në Luftën e Dytë Botërore. Ky është një nga librat më të mirë të historisë së marrëdhënieve ndërkombëtare.

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Lira
Fletët583
ISBN9789995680138

1 290 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët583
ISBN9789995680138
Titulli origjinalHistoire des relations internationales de 1919 - 1945, Tome 1
RedaktoriBajram Muça, Ilda Loci
V. Bot2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAnastas Biqiku