Ligjerimi nacionalist Shiko më të madhe

Ligjerimi nacionalist

Enis Sulstarova BPS0011

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Autori i ka kushtuar kohë studimeve të ligjërimit nacionalist në Shqipëri, për ta sjellë së fundmi edhe në një libër. Profesori i Universitetit të Tiranës e sheh kombin si vizion që duhet të kenë përpara shtetet shqiptare.

Më shumë detaje

7 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Pika pa Sipërfaqe
ISBN9789928185150

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ligjërim nacionalist në Shqipëri, ur është shfaqur ai për herë të parë, si është shfaqur, si është transformuar më vonë, si është përfaqësuar në kohë të ndryshme e deri më sot dhe kush ka qenë nevoja e përdorimit të një ligjërimi të tillë. Që domethënë se sa i shërben ai realiteteve të ndryshme të shoqërisë. Rolin që luan ky ligjërim në sfera të ndryshme të jetës si në politikë, kulturë, art, histori, letërsi etj.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe234
ISBN9789928185150
V. Bot2015
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë