E ardhmja e lirise - Demokracia joliberale brenda dhe jashte vendit View larger

E ardhmja e lirise - Demokracia joliberale brenda dhe jashte vendit

Fareed Zakaria DK0015

New product

Përshkrim i shkurtër Vjen në shqip ky libër që shumëkush e konsideron një ndër më të rëndësishmit që janë botuar gjatë viteve të fundit.

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet IDK
ISBN978 99956 668 0 4
Viti i botimit2008

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Vjen në shqip ky libër që shumëkush e konsideron një ndër më të rëndësishmit që janë botuar gjatë viteve të fundit. Fareed Zakaria është botues i revistës së njohur Newsweek. Po ashtu analist politik i televizionit ABC News dhe CNN. Shkruan rregullisht në New York Times, Wall Street Journal, New Yorker dhe New Republic. Për tetë vjet, duke nisur nga viti 1992, ishte drejtor i revistës prestigjioze Foreign Affairs. Autor i disa librave të përkthyer në mjaft gjuhë, ndër të cilat mund të përmendet Nga pasuria tek fuqia: origjina e pazakontë e rolit botëror të SHBA-së. Libri E ardhmja e lirisë. Demokracia joliberale brenda dhe jashtë vendit është përkthyer në 18 gjuhë.

Data sheet

ISBN978 99956 668 0 4
Viti i botimit2008
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
PërkthyesiDiana çuli