Reduced price! Përse duam që ti të jesh i pasur View larger

Perse duam qe ti te jesh i pasur

Donald Trump, Robert Kiyosaki REK0001

New product

Përshkrim i shkurtër

Në këto kohëra të pasigurta nga ana ekonomike, këta dy titanë të biznesit kanë bashkuar forcat në një libër i cili nënvizon nevojën urgjente për arsimimin financiar.

More details

868 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Elta Bs
ISBN9789951868815

900 Lekë

-10%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Rreth librit

Dy personalitetet të shquara të biznesit dhe botës së këshillimit shprehin pikëpamjet e tyre rreth pasurisë dhe fenomenit të varfërimit të Amerikës. Sipas tyre, klasa e mesme po zhduket dhe Amerika po bëhet një shoqëri me vetëm dy klasa: Shumë të pasur dhe të varfër. Këta dy autorë ia vënë fajin mungesës së arsimit prandaj ata kërkojnë që ti kushtohet rëndësi që në bankat e shkollës arsimit financiar. Paratë nuk mund ta zgjidhin problemin e varfësirë.

Duke lexuar këtë libër do të ndjeni zërat e dy burrave me të kaluar të ndryshme, me vështirësi të ndryshme për të ardhmen dhe me dy zëra të dallueshëm. Robert Kyrosaki është një rrëfimtar dhe shpesh në shkrim përdor dialogun. Donald Trump është një njeri që shkon drejt e në thelb, përdor sa më pak fjalë që të jetë e mundur.

Nëse do të shkoni në thelbin e asaj që duan të thonë këta dy burra, jo vetëm do të zgjeroni horizontin tuaj mendor lidhur me paratë dhe do të shtoni mundësitë tuaja financiare në të ardhmen.

Data sheet

pages410
ISBN9789951868815
Shtëpia botueseElta Bs
Published year2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiXhevat Lloshi