Filozofia e mesimeve te Islamit View larger

Filozofia e mesimeve te Islamit

Mirza Ghulam Ahmed A-008653

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri “Filozofia e mësimeve të Islamit” është ligjërata më e përgëzuar që u mbajt në këtë konferencë dhe që u përgjigjet këtyre pyetjeve në dritën e Kuranit të Shenjtë. Si i tlllë, ky libër, i shkruar nga Mirza Ghulam Ahmedi i Kadijanit, përbën një komentim mbresëlënës të Kuranit të Shenjtë.

More details

4 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Xhemati Musliman Ahmedia
ISBN9789928449115

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Një prift hindu, z. Svami Sad'hu Shogan Çander, organizoi “Mbledhjen e Madhe të Feve” në Town Hall të qytetit Lahor në datat 26 – 29 dhjetor të vitit 1896. Ai caktoi 5 pyetje tejet të rëndësishme të spiritualitetit dhe i ftoi dijetarët e feve të ndryshme t’u përgjigjen pyetjeve të kërkuara, në bazë të Librit që ata besonin si Hyjnor. Pesë pyetjet ishin:

1. Gjendjet trupore, morale dhe shpirtërore të njeriut

2. Cila është gjendja e njeriut pas kësaj jete, pra në botën vijuese?

3. Cili është qëllimi i vërtetë i qenies së njeriut në këtë botë dhe si mund të përmbushet ai qëllim?

4. Si ndikojnë veprat te njeriu në këtë botë dhe në botën vijuese?

5. Cilat janë mjetet për të arritur dijen dhe njohjen Hyjnore?

Data sheet

pages230
ISBN9789928449115
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSAMAD AHMET GHORI