Filozofia e mesimeve te Islamit Shiko më të madhe

Filozofia e mesimeve te Islamit

Mirza Ghulam Ahmed A-008653

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri “Filozofia e mësimeve të Islamit” është ligjërata më e përgëzuar që u mbajt në këtë konferencë dhe që u përgjigjet këtyre pyetjeve në dritën e Kuranit të Shenjtë. Si i tlllë, ky libër, i shkruar nga Mirza Ghulam Ahmedi i Kadijanit, përbën një komentim mbresëlënës të Kuranit të Shenjtë.

Më shumë detaje

4 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Xhemati Musliman Ahmedia
ISBN9789928449115

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një prift hindu, z. Svami Sad'hu Shogan Çander, organizoi “Mbledhjen e Madhe të Feve” në Town Hall të qytetit Lahor në datat 26 – 29 dhjetor të vitit 1896. Ai caktoi 5 pyetje tejet të rëndësishme të spiritualitetit dhe i ftoi dijetarët e feve të ndryshme t’u përgjigjen pyetjeve të kërkuara, në bazë të Librit që ata besonin si Hyjnor. Pesë pyetjet ishin:

1. Gjendjet trupore, morale dhe shpirtërore të njeriut

2. Cila është gjendja e njeriut pas kësaj jete, pra në botën vijuese?

3. Cili është qëllimi i vërtetë i qenies së njeriut në këtë botë dhe si mund të përmbushet ai qëllim?

4. Si ndikojnë veprat te njeriu në këtë botë dhe në botën vijuese?

5. Cilat janë mjetet për të arritur dijen dhe njohjen Hyjnore?

Të dhëna

Faqe230
ISBN9789928449115
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSAMAD AHMET GHORI