Nikolasi i vogël në pushimet verore View larger

Nikolasi i vogel ne pushimet verore

René Goscinny, Jean- Jacques Sempé MEP0017

New product

Përshkrim i shkurtër

Vazhdon seria e Nikolasit të vogël: Kësaj radhe në fokus janë pushimet. Me aventurat e tij gjatë pushimeve veorre do të zbaviteni dhe do të shkriheni përsëro së qeshuri. “Vendimin se ku do t’i kalojmë pushimet e merr babi, edhe pse në fund shkojmë aty ku dëshiron mama”.

More details

86 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928083364

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Libra të tjerë të serisë

More info

Nikolasi i vogël kësaj radhe na rrëfen se si i kalon një pjesë të pushimeve verore me prindërit në një hotel buzë detit dhe pjesën tjetër në një kamp veror. Pushimet e tij janë një festival i këndshëm zbavitjesh, lojërash, miqësish, zënkash mes çamarrokësh. Nikolasi do të ndajë me lexuesit ngjarje gazmore të jetës në kamp, me shokë, zbavitjet në natyrëm në plazh, argëtimet, madje edhe letrat që këmben me prindërit e plot aventura të tjera.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages135
ISBN9789928083364
Shtëpia botueseLes vacancesdu Petit Nicolas
RedaktoriErion Kristo
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAdriana Goxha
I ri1