Ura me tri harqe Shiko më të madhe

Ura me tri harqe

Ismail Kadare BO0049

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në qendër të librit  gjendet një baladë, dhe ishte më e urtë të përqendrohej vëmendja mbi ndërtimin e ngrehinës e shfaqjen e njëkohshme të legjendës. Për t’ia arritur këtij qëllimi, Ismail Kadareja zgjedh tonin e kronikës dhe vë në punë një rrëfimtar të veçantë, murgun Gjon. Nën zhgunin e tij është fshehur një personazh i vërtetë

64 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9928-186-98-0

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe152
ISBN9928-186-98-0
Titulli origjinalOnufri
Viti i Botimit2015
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim