Specials

New Arrival Children  There are 347 products.

per page
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Kjo seri përmbledh vepra përfaqësuese të dhjetë shkrimtarëve të njohur të letërsisë kineze për fëmijë, disa prej të cilëve janë nominuar për Çmimin Hans Christian Andersen.

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  950 Lekë In Stock

  Shtepia botuese Albas sjell ne treg permbledhjen e plote te Tom Sojerit, ne nje botim special per biblioteken e femijes tuaj

  950 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Në këtë roman të dytë të serisë, që mund të lexohet edhe më vete, autorja e mirënjohur, Maria Parr, kthehet në Gjirin Matildvik me një histori për Lenën, detin dhe Trilin. Mosha e leximit: nga 9 vjeç.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Rrëfenjat e Konerit marrin jetë në aventurën tepër emocionuese në librin e pestë të serisë "Vendi i rrëfenjave", seria nr. 1 më e shitur sipas revistës "New York Times".

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  620 Lekë In Stock

  Këtu gjenden disa nga përrallat më të bukura të të gjitha kohërave. Tituj të njohur, si "Bukuroshja e fjetur", janë përralla mbi vlerat që kanë ende rëndësi për ne sot, si familja dhe besnikëria, miqësia dhe kuraja, të shkuarit mirë në shoqëri dhe realizimi i ëndrrave. Në këtë libër do të gjeni përralla që tashmë janë të preferuara, si dhe të tjera që do...

  620 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Nje liber i gjithi me ilustrime në përmbajtjen e së cilit përcillet mesazhi i dashurisë per njeri-tjetrin due humanizmin. Një histori shumë e rrallë, ku një lule e cila mban emrin e Diellit pra ajo quhet Luledielli nis një fluturim magjik perreth Globit, në ndihmë të fëmijëve në nevojë.

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  350 Lekë In Stock

  Vetëm duke respektuar rregullat, si duke larë duar shpesh, duke mbajtur maskë në rrugë etj., ne mund t‘ia dalim mbanë.

  350 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  2 500 Lekë In Stock

  Ilustrimet mahnitëse zbulojnë mrekullitë e gjithësisë, që nga shpërthimi i madh dhe vrimat e zeza deri tek udhëtimet kozmike. Bëni një udhëtim në thellësitë shpërthyese të një supergjiganti të kuq. Zbuloni planetët dhe hënat e pabesueshme që përbëjnë Sistemin Diellor. Hidhni një sy brenda anijes kozmike, kostumit kozmik dhe stacioneve hapsinore për të...

  2 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  450 Lekë In Stock

  Pas shumë vitesh rikthehet Zihni Sako, me një libër për lexuesit e vegjël. Tregimtari, poeti dhe rrëfimtari shfaqet me një tufë vjershash fantastike, të shoqëruara me ilustrimet fantastike të Xhens Notes. Në fund të librit fëmijët do të gjejnë edhe disa vizatime të cilat presin për tu ngjyrosur nga vogëlushët

  450 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Babagjyshin e përfytyrojnë të ulur pranë zjarrit bubulak, duke lexuar me kërshëri çdo letër fëmije dhe duke menduar se cili prej tyre do të meritonte një dhuratë në Natën Magjike. Por, në të vërtetë, gjërat janë paksa më ndryshe!

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock
 • Quick view
  2 000 Lekë In Stock

  Përrallat e Andersenit janë një trashëgimi e mrekullueshme e letërsisë për fëmijë, por edhe për të rritur. Krijimtaria e tij është mbështetur në gurrën e urtisë së pashtershme popullore jo vetëm të vendit të tij, por edhe të vendeve të tjera që vizitoi.

  2 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  550 Lekë In Stock

  Aventurat me fyej magjikë e katallanë të Fatbardh Pikaloshit vijojnë të magjepsin fëmijët anembanë. “Babai” i Fatbardh Pikaloshit, shkrimtari i njohur për fëmijë, Bedri Dedja, ju fton në portat e botës së tij magjepsëse të përrallave. Në këtë libër do të njihni heroizmat e famshme të Pikaloshit dhe miqësinë e tij jo të zakonshme me Qenin Qimekuq-Zemërbardhë.

  550 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Përshëndetje, Jemi Tea sisters! Studiojmë në kolegjin e miushfordit dhe na pëlqejnë aventurat e misteret! Jemi mikesha shumë të veçanta, madje më shumë se mikesha... Motra! Një ëndërr me hap vallëzimi: Falë kursit të baletit klasik të organizuar në miushford nga profesoreshë plie do të mësojmë tërë të fshehtat e kësaj disipline joshëse... Dhe mes...

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Ashtu si për astronautët e Apollo-s që shkelën për herë të parë në Hënë, edhe udhëtimi i tyre në hapësirat qiellore është plot të papritura...

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  Katherine Rundell, fituesja e disa çmimeve dhe autorja e librave Rooftoppers, The Wolf Wilder dhe The Explorer, sjell magjinë e Krishtlindjes nëpërmjet një historie ku ndërthurret klasikja me modernen. E shkruar me shumë ngrohtësi dhe mbushur me nota humori, "Një dëshirë për Krishtlindje" na sjell në vëmendje vlerat dhe njerëzit që vërtet kanë rëndësi për...

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Lexuesit fëmijë do ta adhurojnë këtë libër plot ndjenjë dhe emocion, ku argëtimi dhe veprimi ndërthuren me mendime të thella, ndërsa trishtimi dhe dhimbja janë pjesë e natyrshme e jetës.

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Romani ka në qendër të subjektit të tij një sekret, që autori e zbulon në fund të librit, një ditar, që tregon jetën dhe aventurat e përditshme të kalamajve të një pallati në Tiranë dhe një fqinji të tyre të ri, që për ters, i thyejnë gjithmonë xhamat e shtëpisë.

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Gjithmonë i përfshirë në listën e 100 veprave më të rëndësishme në botë të të gjitha kohërave, "Makina e Kohës", është jo vetëm libri i parë me subjekt të nesërmen e largët të Tokës dhe jetesën e banorëve të saj, jo vetëm libri i parë klasik mister- shkencë, por vjen edhe për herë të parë në shqip si vepër e plotë.

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Dita e zgjedhjeve po afron. Pa vrisni pak mendjen se kush po kandidon për senator të klasës... Ei Xhei dhe Andrea! Kryebashkiaku Habëll do t'iu mësojë fëmijëve të gjitha marifetet e politikës dhe se çdo votë ka rëndësi. Kush do të fitojë? Kush do të humbasë? Dhe kush do të puthw një bebe? Iii, sa e shpifur!

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Arianës i pëlqen ta kalojë kohën te stallat e Shkollës së Njëbrirëshave dhe të kujdeset për njëbrirëshin e saj të bukur, Pëshpëritësin. Ajo shpreson që ndryshimet ndërmjet tyre të mos i pengojnë që të lidhen! Kafshët po e braktisin pyllin dhe të gjithë janë të shqetësuar. Ariana dhe Pëshpëritësi duhet të tregohen të guximshëm për t’i mbrojtur shokët e për...

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Freja dhe Mjalti po shijojnë aventurat në Shkollën e Njëbrirëshave. Freja është e shkëlqyer për të shpikur gjëra, kurse Mjaltit i pëlqen të eksplorojë. Në shkollë po ndodhin gjëra të çuditshme. Kur Freja dhe Mjalti zbulojnë papritur një tunel të fshehtë dhe vendosin të hetojnë rreth tij, u duhet të përdorin të gjithë zotësinë e tyre për t’u kthyer...

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Matilda dhe Perla po ia kalojnë shumë bukur në Shkollën e Njëbrirëshave. Të dyja kanë shumë fantazi dhe janë më të mirat për të treguar histori. Janë partnere të përsosura! Gjatë një kampingu në pyll, Matilda, Perla dhe shoqet e tyre zbulojnë që pema më e lashtë e ishullit po e humbet magjinë e vet. Ato janë të bindura se dikush është shkaktar, por duhet...

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Roza fluturon nga gëzimi që do të fillojë të ndjekë Shkollën e Njëbrirëshave. Nuk i pritet sa të nisë një aventurë të madhe me njëbrirëshin e saj fantastik, Kristalin! Kur harta magjike ndalon së funksionuari, Roza është e bindur që zgjidhja gjendet te një udhëtim i fshehtë për në Shpellën Rrezatuese. Por, për ta gjetur atë, ajo dhe Kristali duhet të...

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Aventura që zuri fill me “Sekretin e shtëpisë në ishull” dhe vijoi me “Qytetin e magjepsur” mbërrin në një përfundim drithërues me “Librarinë e shpirtrave”.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Sillu mirë me të tjerët, se askush nuk e ka jetën fushë me lule.

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Një koleksion i çmuar me përrallat më të paharrueshme për fëmijë

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Një koleksion i çmuar me përrallat më të paharrueshme për fëmijë

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë Out of stock

  Qarkullimi në qytet u bllokua! Polici Pol u nis për atje. Ai e di se ç'duhet të bëjë!

  500 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
Showing 33 - 64 of 347 items