New Arrival Children  There are 396 products.

per page
 • Quick view
  1 001 Lekë 1 300 Lekë -23% In Stock

  David Walliams vjen me një libër të ri para lexuesve të tij në gjuhën shqipe. Shtëpia Botuese Botart ka hedhur në qarkullim librin “Operacioni bananet” të këtij autori të shquar të letërsisë bashkëkohore për fëmijë.

  1 001 Lekë
  1 300 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Shkrimtarja e njohur e letersise Adelina Mamaqi per femije vjen me nje tjeter liber te ri per femije, ku kesaj radhe personazhi kryesor Enni ka nje kapele me gjyre te kuqe te cilen ia ka qendisur gjyshja....

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Në këtë libër me tregime të zgjedhura, Dhimitër Shuteriqi rrëfen me nostalgji për vitet e paharruara të fëmijërisë së tij: udhëtimin e parë me karvan, më pas me automobil, lojërat me shokët, ditët e kaluara duke u kredhur në ujërat e liqenit të Pogradecit duke peshkuar gurnecka "gjigante".

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  385 Lekë 500 Lekë -23% In Stock

  Nje tjeter liber magjik vjen nga Tea Stilton (Elisabetta Dami ) per vajzat qe i pelqejne aventurat ne boten e Miushfordit.

  385 Lekë
  500 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  616 Lekë 800 Lekë -23% In Stock

  Argëtohuni duke lexuar përrallat më të bukura fantastike. Mësoni fjalë të reja dhe luani me ilustrimet e çdo përralle

  616 Lekë
  800 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  616 Lekë 800 Lekë -23% In Stock

  Argëtohuni duke lexuar përrallat më të bukura për kafshët e fermës. Mësoni fjalë të reja dhe luani me ilustrimet e çdo përralle

  616 Lekë
  800 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Për çfarë na shërbejnë vështirësitë? Ato na sfidojnë, na formojnë, na nxitin dhe na ndihmojnë të zbulojmë sa të fortë, të guximshëm dhe të zotë jemi. Ndonëse nuk i kemi fort qejf, ato na ndryshojnë në mënyra krejt të papritura. Pra, çfarë do të bëje, po të gjendeshe përballë një vështirësie? Është e gjitha në dorën tënde.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  Një libër me mistere dhe aventura, që i kushtohet familjes, kujtimeve dhe mënyrës sesi duhet t’i përballojmë ngjarjet e jetës. Një histori misterioze, e përsosur për lexuesit kureshtarë që duan të zhyten në një rrëfim plot aventura dhe të papritura. Një rrëfenjë për miqësinë, familjen, rritjen, aventurën, lojën.

  900 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  NJË AVENTURË E LAVDISHME MAGJIKE E HEDHUR NE QARKULLIM NGA SHTEPIA BOTUESE MEDIAPRINT

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  550 Lekë In Stock

  Seria Me quajne... e shtepise botuese Albas pasurohet edhe me nje tjeter personalitet te spikatur te historise shqiptare, Ali Pashe Tepelenen. Ky botim i pershtatur per femijet e vegjel, eshte pergatitur nga autoret Luan Rama dhe Sulid Kasemi

  550 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  550 Lekë In Stock

  “Nuk kam punuar për të marrë tituj dhe çmime, edhe pse jam vlerësuar me shumë të tillë edhe jashtë vendit, por për të bërë art, për të dhënë diçka nga shpirti im dhe ndihem tepër e vlerësuar, kur njerëz të thjeshtë të panjohur më ndalin dhe më falënderojnë për kënaqësinë që kanë marrë prej filmave të mi.”

  550 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 001 Lekë 1 300 Lekë -23% In Stock

  Libri del me 16 nentor ne treg.

  1 001 Lekë
  1 300 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  924 Lekë 1 200 Lekë -23% In Stock

  ERDHI SHOQJA NGA E ARDHMJA...! Një aventurë shpërthyese nga David Baddiel që është shumë para në kohë… 1001 VITE PARA! 2019

  924 Lekë
  1 200 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  924 Lekë 1 200 Lekë -23% In Stock

  924 Lekë
  1 200 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 350 Lekë 1 500 Lekë -10% In Stock

  Një kryevepër, që nuk duhet humbur e shkrimtares holandeze që ka marrë shumë çmime, ku shijohet fitorja e më të dobëtit, e rrëfyer rrjedhshëm e me një ironi therëse të shëndetshme. Nuk ka kufi fantazia në këto 40 histori që tregojnë situata nga më të ndryshmet që duken normale po në fakt gjithmonë shpalosin aventura dhe një problem për t'u zgjidhur.

  1 350 Lekë
  1 500 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  “Ani - shoqja e derrkucit shtëpiak”, është një histori me ngjyra dhe me njerëz të pazakontë.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  616 Lekë 800 Lekë -23% In Stock

  Çfarë ndodh me rastet? Ato shndërrohen në miqësi të reja, mundësi ngazëlluese dhe zbulime të guximshme. Rastet janë ftesa per aventura të mëdha, bileta për të përjetuar përvoja të paharrueshme dhe dyer drejt botësh krejt të reja. Rastet na ndihmojnë të shohim kush jemi, çfarë duam e ku dëshirojmë të shkojmë. Pra, çfarë do të bësh, po të erdhi rasti në...

  616 Lekë
  800 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  924 Lekë 1 200 Lekë -23% In Stock

  Tashme, vjen ne shqip nga Botart seria e Crazy Haacks, aq e peleqyer nga lexuesit e vegjel ne te gjithe boten, - nje botim cilesor, plot aventura dhe ngaterresa te cmendura. Kjo seri vazhdon me “The crazy haacks dhe kamera e gjerave te pamundura”

  924 Lekë
  1 200 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  924 Lekë 1 200 Lekë -23% In Stock

  Tashme, vjen ne shqip nga Botart seria e Crazy Haacks, aq e pelqyer nga lexuesit e vegjel ne te gjithe boten, - nje botim cilesor, plot aventura dhe ngaterresa te cmendura. Kjo seri nis me botimin “The crazy haacks dhe misteri i unazes”

  924 Lekë
  1 200 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  385 Lekë 500 Lekë -23% In Stock

  TË DASHUR MIQ BREJTËS, I NJIHNI LIBRAT E MI? JANË HISTORI GAZMORE, MË TË BUTA SE MOCARELA, MË TË SHIJSHME SE GRUVIERI, MË NDJELLËSE SE GORGONXOLA... HISTORI PËR T'U PIRË NË KUPË. PËR FJALË TË NDERIT TË Jeronim Stiltonit

  385 Lekë
  500 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  810 Lekë 900 Lekë -10% In Stock

  Bëhu pjesë e historisë së një aventure hapësire të paparë! Seri për fëmijë, e ilustruar me ngjyra, plot me emocione dhe aventura që i jep krahë imagjinatës dhe e lehtë për t’u lexuar.

  810 Lekë
  900 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  Vazhdojnë aventurat në hotelin “S’ke çfarë sheh këtu”. Erdhi libri i dytë: “ Nuk keni parë gjë akoma”

  900 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  924 Lekë 1 200 Lekë -23% In Stock

  HISTORI ARGËTUESE PLOT AVENTURA DHE PERSONAZHE SIMPATIKË, ME ILUSTRIME TË KËNDSHME QË DO TË TË SHOQËROJNË ÇDO NATË DHE DO TË UDHËTONI ME TO NË NJË BOTË MAGJIKE.

  924 Lekë
  1 200 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  924 Lekë 1 200 Lekë -23% In Stock

  HISTORI ARGËTUESE PLOT AVENTURA DHE KAFSHË GAZMORE, ME ILUSTRIME TË MREKULLUESHME. QË DO TË TË BËJNË SHOQËRI DHE DO TË TË PRIJNË UDHË NË ZBULIMIN E BOTËS SË FANTAZISË

  924 Lekë
  1 200 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  770 Lekë 1 000 Lekë -23% In Stock

  770 Lekë
  1 000 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  770 Lekë 1 000 Lekë -23% In Stock

  Nga shkrimtari i mirënjohur italian, Luigi Garlando, doli në qarkullim vepra e tij më e madhe: "Shko në ferr, Dante!", shqipëruar nga Adrian Beshaj. Luigi Garlando i jep jetë një romani piroteknik, ku, me njëmbëdhjetërrokësha dhe Beteja Reale, një adoleshent i sotëm do të duhet të ketë punë me mjeshtrin më të shquar dhe shpërthyes: Dante Alighieri-n.

  770 Lekë
  1 000 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  693 Lekë 900 Lekë -23% In Stock

  Kryevepra e te gjitha koherave te letersise per femije, Aventurat e Tom Sojerit vjen nen perkthimin mjeshtror te autorit te shquar te letersise per femije dhe studiuesit Bedri Dedja.

  693 Lekë
  900 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  762 Lekë 990 Lekë -23% In Stock

  Pas librit “Përrallat e Pitilushes”, vjen për lexuesit e vegjël “Tregimet e Pitilueshes”, një botim i ardhur si dhuratë në prag të Krishtlindjeve për lexuesit e vegjël, shkruar plot dashuri nga Alana Hila dhe Rudina Xhunga. Ilustrimet fantastike të këtij libri janë përgatitur nga Skuadra e Pitilusheve dhe kopertina nga Ledia Kostandini.

  762 Lekë
  990 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  616 Lekë 800 Lekë -23% In Stock

  616 Lekë
  800 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  539 Lekë 700 Lekë -23% In Stock

  Aventurat, sfidat dhe ëndrrat e tetë adoleshentëve me një pasion të madh: futbollin! Fillon kampionati

  539 Lekë
  700 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  539 Lekë 700 Lekë -23% In Stock

  Per te gjithe lexuesit e vegjel qe kane mbaruar klasen e katert, ky liber ju vjen ne ndihme per tu zbavitur gjate pushimeve verore dhe per te mbajtur te fresket njohurat e marra gjate vitit shkollor. Ne liber ka ushtrime ne disa fusha si matematika, dituri natyre, gjuha, letersia, arti pamor, gjuha angleze etj.. Per ta bere sa me te kendshme leximin,...

  539 Lekë
  700 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  385 Lekë 500 Lekë -23% In Stock

  Të gjithë jemi sy e veshë dhe gati të ndjekim Katitzin tek endet herë në këmbë, herë sipër një qerreje apo një kamioni, tek fle në stallë e shëtit udhëve pa fund të qytetit të madh e mahnitës të Uppsalas për të rënë në gjurmët e tetos së dashur, që për të është burim qetësie e ngushëllimi...

  385 Lekë
  500 Lekë -23%
  Reduced price!
  In Stock
Showing 65 - 96 of 396 items