Metodat e kerkimit shkencor

Lekë Sokoli BLS0001

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky tekst përdoret gjerësisht në universitetet publike dhe private, sidomos te studentët që vazhdojnë masterin shkencor. Autori, Dr. Lekë Sokoli sjell gjithë përvojat e tij si pedagog për gjatë dy dekadave dhe gërsheton njohuritë e tij në disa disiplina. Ky libër që shkon te lexuesit e botës universitare është botimi i pestë.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978995675945
Viti i botimit2016

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

16 other products in the same category:

More info

Rreth librit

Libri metodat e kërkimit shkencor trajton metodologjinë, konceptet, përkufizime e klasifikime, strategji dhe teknika kërkimore, kërkeat etike të kërkimit, raportin sasior vs cilësorë, intervistimin, vëzhgimin, kërkimin, kampionimin, përfaqësueshmërinë e kodimit, sondazhet dhe opinionet, metodat krahasuese, eksperimentin përpunimin dhe analizën e të dhënave kërkimore, ilustrimet, shembuj zbatimesh, me një kapitull mbi referencat e kërkimit shkencor.

Për të gjithë ata që janë të interesuar për të mësuar për përmbajtjen e librit dhe pjesën hyrëse, ju ftojmë të shkarkoni materialin nga pdf që gjendet poshtë kopertinës së librit.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages362
ISBN978995675945
RedaktoriProf. Mark Tirtja, Prof. Servet Pëllumbi
Viti i botimit2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveBotimi i pestë