Te vertetat e te fshehtat e Entropise View larger

Te vertetat e te fshehtat e Entropise

Rexhep Mejdani BD0255

New product

Përshkrim i shkurtër Janë disa dukuritë humane, pra jofizike, që autori i analizon dhe i interpreton mbështetur në konceptin jotermodinamik të entropisë. Njëra prej tyre është teoria e informacionit, e cila, ashtu sikundër trajtohet nga autori, pra nëpërmjet parimit negaentropik, pritej të luajë ende një rol të rëndësishëm në botën tonë në vitet që do të vijnë.

More details

899 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994333941
Viti i botimit2007

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

16 other products in the same category:

More info

"Të vërtetat dhe të fshehtat e entropisë"me Autor Rexhep Meidani, i vlefshëm për studentët e fizikës.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages158
ISBN9789994333941
Viti i botimit2007
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë