Tre sprova per matematiken View larger

Tre sprova per matematiken

Aleko Minga DK0067

New product

Përshkrim i shkurtër Tre sprova për matematikën sjell në vëmendjen e lexuesit një problematikë të rëndësishme rreth matematikës.

More details

502 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet IDK
ISBN978 9928 136 32 0
Viti i botimit2015

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

16 other products in the same category:

More info

Tre sprova për matematikën sjell në vëmendjen e lexuesit një problematikë të rëndësishme: - Përse është objektiv dhe i pashmangshëm procesi i matematizimit të shkencës? Cila është dialektika e tij? Çka u ofron matematika shkencave që matematizohen? Përse depërtimi i matematikës në degët e tjera të dijes është një stimul i fuqishëm përparimi për vetë matematikën?

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages213
ISBN978 9928 136 32 0
Viti i botimit2015
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç