Simfonia e thjeshtë e numrave View larger

Simfonia e thjeshte e numrave

Marcus Du Sautoy DK0083

New product

Përshkrim i shkurtër

“Simfonia e numrave të thjeshtë” nga Marcus Du Sautoy. Vjen për herë të parë në shqip Marcus Du Sautoy, autori i famshëm i serisë së dokumentarëve të BBC-së për historinë e matematikës me librin “Simfonia e numrave të thjeshtë”.

More details

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789928136022

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

16 other products in the same category:

More info

Libri është një rrëfim magjepës për një nga misteret më të mëdha të matematikës ende të pazbuluara. Du Sautoy i prin lexuesit në një rrugëtim fantastik në botën e mrekullueshme të numrave të thjeshtë. Ky rrugëtim bëhet më njerëzor dhe më rrëmbyes, sepse na njeh me aspekte të veprimtarisë dhe me çaste ndër më interesantet të jetës të disa prej matematikanëve më të mëdhenj në historinë shumë shekullore të kësaj shkence, duke na i bërë më të afërta përshkënditjen brilante dhe madhështinë e ideve të tyre. Libri është botuar nga shtëpia botuese “IDK”.

Data sheet

pages398
ISBN9789928136022
Shtëpia botueseIDK
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri