Tre sprova per matematiken Shiko më të madhe

Tre sprova per matematiken

Aleko Minga DK0067

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Tre sprova për matematikën sjell në vëmendjen e lexuesit një problematikë të rëndësishme rreth matematikës.

Më shumë detaje

3 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet IDK
ISBN978 9928 136 32 0

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

15 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Tre sprova për matematikën sjell në vëmendjen e lexuesit një problematikë të rëndësishme: - Përse është objektiv dhe i pashmangshëm procesi i matematizimit të shkencës? Cila është dialektika e tij? Çka u ofron matematika shkencave që matematizohen? Përse depërtimi i matematikës në degët e tjera të dijes është një stimul i fuqishëm përparimi për vetë matematikën?

Të dhëna

Faqe213
ISBN978 9928 136 32 0
Viti i Botimit2015
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër