Vallja e te vdekurve View larger

Vallja e te vdekurve

Spiro Mehilli A-007625

New product

Përshkrim i shkurtër

Romanin “Vallja e të vdekurve” ia kushtoj shokut tim Gani Qeraxhiut. E kam njohur në 4 korrik të vitit 1959, ditën që u grumbulluam në Pashaliman dhe pas fjalës “rrugë të mbarë” të kundëradmiral Teme Sejkos, me anijen “Irgis” udhëtuam nga Vlora në Odesë e më tej me tren në Leningrad. Ishim kontigjenti i kursantëve që do të studionim në Institutin e radioelektronikës me emrin e Aleksandër Stepanoviç Popovit, në Petrodvorjec (Petërgof), 29 km në veri të Leningradit (tani Sank Petërburg). Në vitin 1961 u prishën marrëdhëniet dhe ne u kthyem në atdhe. Shumë syresh braktisën studimet; disa ndryshuan profilet, ku futem dhe unë, autor i librit; kurse pjesa tjetër vazhdoi fakultetin e inxhinierisë. Me Ganiun na ndau jeta për t’u takuar vite më vonë.

8 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ADA
ISBN9789928204042

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages195
ISBN9789928204042
RedaktoriIZET CULLI
Published year2015
RomanSagë&Histori