Categories

Specials

 • Poezi
  Poezi

  Ky është botimi më i përzgjedhur dhe...

  850 Lekë -15% 1 000 Lekë

List of products by supplier: ADA

per page
Showing 1 - 32 of 38 items
 • Quick view
  250 Lekë In Stock
 • Quick view
  1 020 Lekë 1 200 Lekë -15% In Stock

  1 020 Lekë
  1 200 Lekë -15%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Nëpërmjet këtij libri ai sjell të vërteta të brishta familjesh dhe të një pjesë të shoqëërisë, veçanërisht asaj të margjinalizuar, e cila bart në ndërgjegjen e vet influenca paragjykimi.  Romani ''Aromë Mulate” nuk ka stisje; nuk ka inprovizime skenash, por ka aktualitet. Të gjitha bazamentet e ngjarjes i sjell nëpërmjet romancës së dy të rinjve.

  600 Lekë
  In Stock
 • Personazhi ynë ka një të veçantë: Ai është i dashuruar pas natyrës dhe kafshëve si asnjëri prej miqve të tij. Në këtë libër vijnë aventurat e vogëlushit Krisli kur shkon në fshat tek gjyshi i tij, Selimi. Në faqet e tij do të gjeni historitë e vogëlushit në udhëtimet që bën mes natyrës, detit, dhe botës së madhe të kafshëve. Libri është shoqëruar me shumë...

 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Tre prej diktatorëve më të njohur të Shekullit të XX, Hitleri, Musolini dhe Stalini vijnë përmes një analize komplekse dhe të dhëna të marra nga burime të shumta arkivore, libra biografikë dhe analiza

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  300 Lekë In Stock

  300 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  Seria Elitë e Jeta Vejkollarit vazhdon me romanin e tretë “Dashuri në kohën e rrëmujës”, një tjetër eksplorim në botën rinore, në mënyrën sesi të rinjtë e shohin njëri-tjetrin dhe sesi i shfaqin ndenjat dhe pasionet e tyre

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  425 Lekë 500 Lekë -15% In Stock

  Pas shumë sprovash, konkursesh, pjesëmarrjesh në antologji, Babeta Rexhepi shfaqet para lexuesit me vëllimin e saj poetik. Ndonëse vjen nga fusha e mjekësisë, Rexhepi sjell një botë të sajën, plot ndjeshmëri dhe përjetime nga bota njerëzore, duke përdorur teknika të shumta poetike

  425 Lekë
  500 Lekë -15%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock
 • Quick view
  510 Lekë 600 Lekë -15% In Stock

  Ne kete vellim jane te perfshira 80 poezi te shkruar ne stilin haiku japonez dhe nje ese per vlerat e kesaj poezie, jo thjeshte si nje paratekst i ketij vellimi te vecante, por edhe si nje reflektim estetik mbi subjektin lirik

  510 Lekë
  600 Lekë -15%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  …“I vdekuri që qesh” është tabloja e jetës shkretëtirë, ku njerëzit nuk ndihmojnë, por braktisin dhe i shtyjnë të tjerët më thellë drejt humnerës së fatkeqësisë, tradhtisë, vrasjes. Në tregimin me këtë titull, gjithçka ngjan e përgatitur për fundin tragjik. Shqipëria në fillimin e ri post diktaturë është e mbushur me njerëz të paskrupuj, që vrapojnë pas...

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  650 Lekë In Stock

  650 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  150 Lekë In Stock

  Një përrallë e bukur kur realja dhe magjikja gërshetohen aq bukur; disa shoqe që jetojnë dy realitete vijnë me botën e tyre, me ëndrrat dhe dëshirat. Libri është shoqëruar me ilustrimet e piktorit Ergys Faja

  150 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  350 Lekë In Stock

  350 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  300 Lekë In Stock

  300 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  680 Lekë 800 Lekë -15% In Stock

  … Njësoj si zogjtë shtegtarë, gjithmonë për një botë më të mirë njerëzit largohen me dhe pa lamtumirë, por me kokën e kthyer pas, pse e dinë fare mirë se strehëza e parë mbetet një portë e hapur që di të presë pavarësisht se si shkëlqen dielli apo si shkojnë mjergullat dhe furtunat…

  680 Lekë
  800 Lekë -15%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  350 Lekë In Stock

  Aleksandra është vetëm 12 vjeçe por pasioni për të lexuar dhe talenti për të shkruar e kanë nxitur që të vijë para bashkëmoshatarëve me një roman fantastik, të cilin e ka shkruar në kohën kur ishte 10 vjeçe: Një grup fëmijësh që po kalonin pushimet në Sarandë gjejnë një hajmali në det, e cila i çon më pas vogëlushët në një realitet tjetër, plot magji dhe...

  350 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Spiro Mehilli sjell nje biografi te plote te jetes dhe krijimtarit se Maksim Gorkit, duke iu referuar te dhenave dhe studimeve qe jane bere ne Bashkimin Sovjetik. Nje ndalese me interes eshte edhe roli i tij ne krijimin e realizmit socialist.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  553 Lekë 650 Lekë -15% In Stock

  553 Lekë
  650 Lekë -15%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  850 Lekë 1 000 Lekë -15% In Stock

  Misteri, fataliteti, enigmat, pamundësia për të kapërcyer vetëndërgjegjien, si  konfuzion por dhe shqetësim ngrejnë pareshtur stuktura të tilla, të cilat herë në formë dekadente dhe herë vizualitetit ndërtojnë një brendi intiguese, por përshfaqin dhe guximin e përballjes. Kështu mes tre botëve, tre gjendjeve, atë të krijimit, jetës dhe përtejshpirtit...

  850 Lekë
  1 000 Lekë -15%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  …Fëmijët mbajnë mend ato gjëra që ne të rriturit i kemi harruar: lojën dhe gëzimin e jetës, lumturinë e një çasti, të një ore, të një dite, e cila është e papërsëritshme dhe nuk kthehet asnjëherë pas. Ky është faji ynë: mendojmë gjithë kohës si të bëjmë gjërat për nesër dhe harrojmë që e sotmja është këtu, pranë fëmijëve tanë që na duan dhe kanë dëshirë...

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock
 • Quick view
  300 Lekë In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock

  Një esse për jetën, artin dhe “humorin” e shqiptarëve para dhe pas vitit ‘90

  400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Per here te pare vjen nje biografi e plote, shoqeruar me dokumente dhe me fakte per Trockin, - i shpallur nga Stalini si nje nga kundershtaret me te eger “brenda llojit”. Autori, Spiro Mehilli, - i diplomuar ne Rusi, sjell te dhena tejet interesante per jeten dhe vepren e ketij ideologu te shquar te te majtes komuniste.

  800 Lekë
  In Stock
Showing 1 - 32 of 38 items