Zonja Asnjeri dhe Zoti Askurrkush View larger

Zonja Asnjeri dhe Zoti Askurrkush

Agron Tufa A-003337

New product

26 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Agron Tufa (1967) është poet, prozator, përkthyes dhe studiues; fitues i disa çmimeve letrare, mes të cilëve Pena e Argjendtë për romanin më të mirë (“Fabula Rasa”, 2005), Çmimi i Madh Letrar Kombëtar për gjithë veprën letrare (2009), etj. Është përkthyes i disa prej autorëve më të rëndësishëm rusë të shekullit XX, si: Ana Ahmatova, Marina Cvetajeva, Osip Mandelshtam, Josif Brodskij, Evgenij Zamjatin, Boris pasternak, Danjill Harms, Olga Sjedakova, etj. Vepra e tij në prozë e poezi është përkthyer në disa gjuhë të huaja.

 

Data sheet

Lloji i botimit134
pages9789928261786
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1