Stina e shpreses

Valentin Rroku FRA0083

New product

Përshkrim i shkurtër

At Valentin Rroku është ndër vazhduesit e anëtarëve të urdhrit Françeskan që u morën me poezi. Ai është lëvrues i poezisë dhe komedisë dhe në këtë vëllim poetik sjell një model të poezisë së Shën Françeskut në letërsinë tonë. Ai merret me ekologjinë e shpirtit, i cili kalon në dallgët e jetës, duke bërë serf. Poezia lëviz në ritmin e metruar, dhe autori respekton rregullat estetike dhe stilistike të poezisë

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botime Franceskane
Fletët54
ISBN9789995697402
Viti i botimit2015

300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
Fletët54
ISBN9789995697402
Viti i botimit2015
Vendodhja e botimitShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç