Stina e shpresës Shiko më të madhe

Stina e shpreses

Valentin Rroku FRA0083

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

At Valentin Rroku është ndër vazhduesit e anëtarëve të urdhrit Françeskan që u morën me poezi. Ai është lëvrues i poezisë dhe komedisë dhe në këtë vëllim poetik sjell një model të poezisë së Shën Françeskut në letërsinë tonë. Ai merret me ekologjinë e shpirtit, i cili kalon në dallgët e jetës, duke bërë serf. Poezia lëviz në ritmin e metruar, dhe autori respekton rregullat estetike dhe stilistike të poezisë

902 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botime Franceskane
ISBN9789995697402

300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe54
ISBN9789995697402
V. Bot2015
VendodhjaShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç