Qielli shkundte yjet View larger

Qielli shkundte yjet

Adelina Mamaqi A-000314

New product

Përshkrim i shkurtër

Shkrimtarja Adelina Mamaqi sjell për lexuesin botimin e ri me poezi të zgjedhura “Qielli shkundte yjet”. Autorja ka zgjedhur në vite krijimet e saj më të mira mbi jetën, mërgimin dhe dashurinë.

More details

501 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789928084651

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Adelina Mamaqi është lindur në Tiranë. Ka kryer Fakultetin Filologjik. Libri i saj “Ëndrra vashërie” (1963) është libri i parë i një poeteje në letërsinë shqipe. Ka botuar dhe dy të tjerë (Itali e Kosovë). Numri i librave të botuar për fëmijë është rreth 60 libra. Adelina Mamaqi është e përfaqësuar në Antologjinë e Poezisë Botërore për Fëmijë dhe Antologjinë  e Poezisë Shqipe në Itali. Është nderuar dy herë me Urdhrin “Naim Frashëri”.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
ISBN9789928084651
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitover 3 years
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1