Rritja e djemve View larger

Rritja e djemve

Steve Biddulph BAT0080

New product

Përshkrim i shkurtër

Botimi i parë i këtij libri ka qenë libri më i shitur në botë mbi djemtë. Madje njerëzit e kanë preferuar shumë, e kanë mbajtur gjithnjë te koka e krevatit, duke e përdorur dhe lexuar shumë. Nëna djemsh gjithandej i kanë cytur burrat e tyre, duke u thënë: Dëgjo pak këtu, se çthotë...!.

More details

447 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928116550

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Djemtë janë vërtet të kërcënuar gjatë jetës së tyre. Mundësia që ata të vdesin pa mbushur 21 vjeç është tri herë më e madhe se te vajzat, ndërsa në shkollë krijojnë pesë herë më shumë probleme sesa ato. Por tani, kudo në botë, gjërat po ndryshojnë... Djemtë janë të këndshëm. Na bëjnë për të qeshur. Janë të gjallë. Janë të sinqertë dhe dinë të falin. Të gjitha këto cilësi unë jam përpjekur ti paraqes në këtë Libra. Duke shpresuar se një ditë, kur vajza juaj të ketë një djalë, të thotë: Ua, është fantastike! Mbi autorin Steve Biddulph është një nga psikologët më të njohur në botë. Librat e tij janë pjesë e miliona familjeve dhe janë përkthyer në 30 gjuhë të botës. Me librat e tij ai ka ndikuar sidomos vitet e fundit, mbi mënyren si i shohim fëmijet dhe si i rrisim djemtë. Ai mendon se duhet të rizbulojmë sensin e komunitetit dhe të gjejmë kohë për të dashur familjen, vendin dhe ata me të cilët jetojmë. Steve punon në të gjithë botën, duke konsultuar shkollat në lidhje me edukimin e djemve që të rriten dhe të bëhen burra të mirë. Ai komunikon çdo ditë për këto çështje edhe me prindërit...

Data sheet

pages220
ISBN9789928116550
Published year2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBora Mici