Si te jetojme me mire, 17 rregulla per nje jete me te mire

Og Mandino REK0013

New product

Përshkrim i shkurtër

Si mund të përfitosh më së miri nga 17 rregullat për të jetuar? Lehtë. Vetëm kujto se të gjithë ne kemi një koleksion të madh të shprehive të këqija, të cilat e dobësojnë mundësinë të arrijmë sukses në jetë. Secila nga rregullat që do të mësosh do të ndihmojnë të çlirohesh nga shprehitë e këqija, duke i zëvendësuar ato me më të mira.

More details

880 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Elta Bs

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Ky është çelësi yt për për një jetë më të mirë. Përqendrohu vetëm në një rregull për ditë. Asnjë prej rregullave nuk është tepër e gjatë. Jetëgjatësia nuk është kërkesë e domosdoshme për vlerë apo vërtetësi. Lexoje rregullën në mëngjes, ndiqe porosinë e saj gjatë ditës, vendos një shenjë verifikimi në faqe dhe pastaj kalo në rregullën tjetër mëngjesin vijues.

Pasi të kesh kaluar nëpërmjet 17 rregullave, mund të vendosësh të shkosh prapë nëpër to. Mrekulli! Plani është i thjeshtë, por e tëra varet nga ti. Këmbëngul dhe do të vini re se shprehitë e tua të këqija janë zëvendësuar me më të mira.

Çfarë të bësh pastaj? Bashkëndaj atë që ke mësuar, sikurse unë e kam bashkëndarë veten dhe jetën time me ty. Vetëm atëherë do të mësosh se çfarë do të thotë me të vërtetë suksesi dhe një mënyrë më e mirë për të jetuar.

Data sheet

pages140
Shtëpia botueseElta Bs
Published year2011
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiAzem Zogaj