Jeta e mire dhe si ta jetosh View larger

Jeta e mire dhe si ta jetosh

ROBERT WALDINGER, MARC SCHULZ BZ0224

New product

Përshkrim i shkurtër

"SI MUND TË KEMI NJË JETË TË REALIZUAR DHE KUPTIMPLOTË, NJË JETË TË MIRË?

More details

11107 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951846103

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

I mbështetur te zbulimet e Studimit tetëdhjetëvjeçar të Harvardit për Zhvillimin e të Rriturve, ky libër historik nxjerr në pah të vërtetën e thjeshtë, e megjithatë befasuese: sa më të forta të jenë marrëdhëniet tona, aq më të shumta janë  gjasat që ne të kemi jetë të lumtura, të kënaqshme dhe në përgjithësi më të shëndetshme.

Duke zbuluar hulumtimin novator që qëndron pas studimit më të gjatë në botë rreth lumturisë, drejtuesit e programit, Dr. Robert Waldinger dhe Dr. Marc Schulz sjellin bashkë saktësinë shkencore, mençurinë tradicionale, rrëfimet e jashtëzakonshme të jetëve të vërteta, si dhe njohuri të zbatueshme për të provuar një herë e mirë se mirëqenia dhe aftësia jonë për të lulëzuar janë plotësisht të kontrollueshme nga vetë ne.

REVIEWS

“Në një fushë të mbushur plot me këshilla për jetën, madje edhe këshilla për jetën të mbështetura në kërkime shkencore, Schulz-i dhe Waldinger-i zënë një vend të veçantë.”

Angela Duckworth, autore e Forca e karakterit

 “Waldinger-i dhe Schulz-i janë ekspertë botërorë mbi gjërat që nuk t’i rrok intuita, por që i japin kuptim jetës.”

Lauri Santos, Profesoreshë psikologjie në Universitetin e Jeilit. "

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages406
ISBN9789951846103
Published year2023
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 14 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiOlsa Sejdini
I ri1