Agjenti me armen helmuese View larger

Agjenti me armen helmuese

Serhii Plokhy A-008615

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri i Plokhy-t, me hulumtime të imtësishme, hedh dritë mbi vrasjet e vazhdueshme politike, të kryera nga regjimi sovjetik, edhe pas vdekjes së Stalinit, në vendet e huaja. Një vepër e mrekullueshme si për studiuesit, ashtu edhe per fansat e romaneve me spiunazh."

More details

1298 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Jozef
ISBN9789928357847

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

"Ky libër duket si një roman me spiunë i Ian Fleming, por në fakt ka të bëjë me ngjarje të vërteta, që ndodhen gjatë fazës më të tensionuar të Luftës së Ftohtë, në fund të viteve 1950 dhe në fillim të viteve 1960. Serhii Plokhy paraqet një rrëfim tërheqës të bëmave të një vrasësi sovjetik, i cili përdori gazin helmues për të vrarë kundërshtarët e mërguar të regjimit sovjetik, gjatë kohës kur Lindja dhe Perëndimi përgatiteshin për një luftë të gjithanshme.

Data sheet

pages278
ISBN9789928357847
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIdlir Shkurti
RomanMister&Thriller
I ri1