Si të jetosh i djathtë Shiko më të madhe

Si te jesh i djathte

Roger Scruton UE0027

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Konsiderohet një nga librat më elegantë të filozofisë politike, në të cilin Scruton trajton sfidat më të mëdha të mendimit politik konservator, por edhe të veprimit politik të partive që janë të rreshtuara djathtas. Me një gjuhë të përkorë dhe thellësi të rrallë, autori depërton në konceptet themelore të konservatorizmit dhe ndërton qasjen që duhet të ndjekin partitë, organizatat dhe mendimtarët politikë në botën e sotme. Roger Scruton cilësohet si Edmund Burke i ditëve të sotme dhe ndikimi i tij mbi filozofinë dhe sidomos mendimin filozofik konservator është i jashtëzakonshëm

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9788885639686

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

19 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

ISBN9788885639686
Titulli origjinalUET Press & MAPO Editions
Viti i Botimit2016
VendodhjaTirane
PërkthyesiBrenton Kotorri