Reduced price! David Koperfildi - Zambaku View larger

David Koperfildi - Zambaku

Çarls Dikens A-001209

New product

Përshkrim i shkurtër

Në romanin e tij autobiografik, autori tregon vuajtjet dhe peripecitë e një fëmijërie të rritur pa baba, nën diktatin e njerkut dhe motrës së tij të pashpirt; rruga e vështirë e tij për mbijetesë dhe suksesi i arritur si shkrimtar. Padyshim, “David Koperfildi” bën pjesë ndër librat autobiografikë më të arrirë...

More details

503 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789995608361

720 Lekë

-10%

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Çarls Dikens (1812-1870) mbetet padyshim ndër romancierët më të mirë anglezë. Njihet si shkrimtar realist, skalitës i personazheve dhe i mjedisit ku jetojnë. Ndër veprat e tij të mirënjohura botërisht, Çarls Dikens, e ka konsideruar “David Koperfildin” si kryeveprën e tij.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages192
ISBN9789995608361
Published year2001
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori