Keshillat e zemres View larger

Online only

Keshillat e zemres

Dalai Lama BDI0105

New product

Përshkrim i shkurtër

Nëse jetoni siç duhet, vetëm një jetë është e mjaftueshme, ndaj bëhuni ndryshimi që doni të shikoni. Ndiqni rrugën e dashurisë, besimit, mirëkuptimit dhe faljes për të jetuar me lumturi. Dashuria dhe arritjet e mëdha kërkojnë rrezik. Nëse s'do të ishte për ndërmarrjen e rrezikut, kushdo do të bënte gjëra të zakonshme, por jo të mëdha.

More details

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9992759674
Viti i botimit2005

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në traditën tibetiane, Këshillat e zemrës janë këshillimet që mjeshtrit e mëdhenj iu japin njerëzve që kërkojnë ndihmë prej tyre. Një zakon që Dalai Lama e ka rimarrë, duke ofruar në këto faqe një varg refleksionesh të shkurtra, të destinuara për të shoqëruar lexuesin gjatë gjithë jetës, pavarësisht nga besimi i tij fetar. Duke iu drejtuar me dhembshuri çdo burri ose çdo gruaje sipas moshës, gjendjes shpirtërore, situatës së veçantë dhe rolit në shoqëri, Shenjtëria e Tij sjell një mendim të thellë, duke sintetizuar me fjalë të thjeshta zgjedhjet thelbësore në jetën e secilit. Mesazhi i këtij njeriu të madh, pelegrin i palodhshëm i paqes në botë, bëhet në këtë mënyrë një udhërrëfyes shpirtëror për ta mbajtur gjithmonë pranë: për t'u mbështetur në qetësinë dhe maturinë e tij dhe për të gjetur një përgjigje të shkëlqyer për çdo pyetje.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages122
ISBN9992759674
RedaktoriNelson Qirjako
Viti i botimit2005
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIlira Shurbani