100 Fabula View larger

100 Fabula

Myslym Baburi BUE128

New product

Përshkrim i shkurtër

Fabulat kanë hyrë në tempullin e artit me anë të personazheve të tyre, që janë kafshë, bimë, sende dhe vet njeriu, veprimet dhe fjalët e të cilëve kanë kuptim alegorik dhe transmetojnë një mësim etiko-moral të caktuar. Për nga rëndësia ato janë si gurët e çmuar.

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
Viti i botimit2012

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages112
Viti i botimit2012
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit7-13 vjeç
Numri i botimeveI parë