100 Fabula Shiko më të madhe

100 Fabula

Myslym Baburi BUE128

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Fabulat kanë hyrë në tempullin e artit me anë të personazheve të tyre, që janë kafshë, bimë, sende dhe vet njeriu, veprimet dhe fjalët e të cilëve kanë kuptim alegorik dhe transmetojnë një mësim etiko-moral të caktuar. Për nga rëndësia ato janë si gurët e çmuar.

891 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe112
V. Bot2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7-13 vjeç
Numri i botimeveI parë