Orteku - nga kriza amerikane te recesioni boteror View larger

Orteku - nga kriza amerikane te recesioni boteror

Massimo Gaggi MO0070

New product

Përshkrim i shkurtër Nga spekulimi me titujt toksikë te kriza e kredive për pasuri të patundshme, nga plaçkitjet e magjistarëve të financës te rënia e bankave të investimeve, nga siguritë ideologjike të politikës liberiste tek operacioni gjigant i shpëtimit të sistemit. Hulumtimi i një gazetari ekonomie pasqyron të gjitha këto çështje, por jo vetëm.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MORAVA
ISBN978-99956-26-38-9

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Nga spekulimi me titujt "toksikë" te kriza e kredive për pasuri të patundshme, nga plaçkitjet e magjistarëve të financës te rënia e bankave të investimeve, nga siguritë ideologjike të politikës liberiste tek operacioni gjigant i shpëtimit të sistemit. Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës zuri fill recesioni më i madh ekonomik i gjysmëshekullit të fundit, që sot presidenti po përpiqet ta luftojë me një kthesë rrënjësore në politikën ekonomike. Në këtë libër i dërguari i Corriere della Sera në Nju Jork tregon morinë e paragjykimeve, karakterin e përciptë, spekulimet, manipulimet e tregut që kanë çuar në katastrofën e sotme dhe masat që Obama dhe qeveritë europiane po marrin për t'i bërë ballë. Një ngjarje dramatike, herë-herë surreale, e pasur me personazhe, situata të befta, mësime për të ardhmen.

Data sheet

pages176
ISBN978-99956-26-38-9
Published year2009
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAgim Doksani