Semi Shiko më të madhe

Semi

John Selby BAR007

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Romani “Semi” na sjell lindjen e një shoqërie të etur për të çarë përpara, herë pas here edhe përmes dhunës dhe kundërshtive. Kjo gjë ndodhi në SHBA gjatë viteve të para të Shekullit të XX dhe e tillë është edhe në këto kohë në Shqipëri. John Selby ka stil tregimtar energjik, ku satira gërshetohet bukur me dramën. Vlerat e këtij libri i shton ndjeshëm në komunikimin me lexuesin shqipar edhe përkthimi i Amik Kasoruhos

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bargjini
Fletët313
ISBN9789992771712

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët313
ISBN9789992771712
Titulli origjinalBargjini
RedaktoriHilda Basha
V. Bot2001
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAmik Kasoruho