Si të godasim në shenjë View larger

Si te godasim ne shenje

Prem Rawat FX0001

New product

Përshkrim i shkurtër

Mençuria indiane ka një tjetër guidë shpirtërore dhe mendore me vlera sesi të kuptojmë artin e jetës. Libri i Rawat ka bërë për vete mbi 15 milionë lexues në mbarë botën përmes këshillave praktike për jetën, suksesin dhe marrëdhëniet njerëzore. Bëji pjesë të jetës tënde këto tregime, duke iu kushtuar vëmëndje! Ti jeton tani....

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

FENIX
ISBN9789928446206
Viti i botimit2017

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Brenda nesh gjendet një kopësht: Një kopësht që nuk ndihet nga rrëmuja e botës së jashtme; një kopësht të cilin askush nuk mund të vijë e ta trazojë.

Në botën përreth nesh ka dashuri dhe urrejtje, tension dhe mister. Drama e përditshme po del në pah. Megjithatë, ka një vend brenda teje ku mund të jesh ai që je; Pa shtirje, pa gënjeshtra. Një vend ku mund të ndihesh plotësisht i çiltër. Ky kopësht ekziston brenda kujtdo. Lëri mënjanë titujt dhe rolet që luan çdo ditë. Në këtë kopësht të brendshëm mund të qëndrosh vetëm me veten tënde.

Edhe në qoftëse ta kanë hequr lirinë dhe të ka ndodhur diçka e tmerrshme, asgjë nuk mund ta heqë gjënë më të çmuar që ti mban brenda vetes. Është zgjidhja jote, nëse do të përpiqesh të arrish të njohësh atë që ke brenda teje.

Ndoshta, gjatë jetës, do të arrish në një pikë ku të mendosh: Kaq e pati... për mua mori fund gjithçka”. Në këtë çast kujtohu se gjëja më e rëndësishme ndodhet ende brenda teje dhe aty do të qëndrojë gjithmonë. Ajo që ti mban brenda vetes është me të vërtetë e jotja”.

Data sheet

ISBN9789928446206
RedaktoriGino Luka
Viti i botimit2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiGino Luka
I ri1