Komentim i Sures El-Fatiha View larger

Komentim i Sures El-Fatiha

Mirza Bashiruddin Mahmud Ahmed A-008654

New product

Përshkrim i shkurtër

Janë vetëm shtatë vargje por secili prej tyre mbart një det kuptimesh dhe dijesh. E tillë është surja El-Fatiha, kaptina e parë e Kuranit të Shenjtë. Me një depërtim të thellë në këtë sure, lexuesi kupton që ajo është si një prizëm, të cilën nga do ta kthesh, tregon ngjyra të reja. I tillë është ky komentim brilant i kësaj kaptine të Kuranit. Libri ndër të tjera tregon në shumë aspekte edhe renditjen kuptimplote të shtatë vargjeve të kësaj kaptine.

1109 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Xhemati Musliman Ahmedia
ISBN978992844108
Viti i botimit2018

350 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages150
ISBN978992844108
Viti i botimit2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSAMAD AHMET GHORI