Categories

Specials

List of products by supplier: PEMA

per page
Showing 65 - 96 of 112 items
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Përmes këtij libri ju distiloni zhvillimet më të fundit në ekonominë e sjelljes dhe psikologjinë konjitive në mjete vepruese për marrjen e vendimeve të zgjuara, efektive në biznes dhe më gjerë.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Në këtë libër do të mësoni pesë principe për të pasur perspektivë në jetë: Principi i mendimit, i disponimeve, i realiteteve të ndara, i ndenjave dhe i momentit të tanishëm. Në këtë libër jepen edhe këshilla sesi të përdoren këto principe: Marrëdhëniet, stresi, zgjidhja e problemeve, lumturia, shprehitë dhe varësitë, i shoqëruar edhe me një listë...

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Ky libër rrjedh nga një urtësi aq e moçme sa kultura njerëzore dhe përmban çelësat për të formësuar si të tashmen, ashtu edhe të ardhmen që ëndërrojmë.

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 600 Lekë In Stock

  Fareed Zakaria shkruan për këtë libër: I mbushur me të dhëna shumë të vlefshme... po aq edhe me gjykime të mrekullueshme dhe histori domethënëse, libri është thjesht udhë-rrëfyesi më i mirë në ekonominë globale të ditëve të sotme. Pavarësisht nëse jeni vëzhgues i kësaj ekonomie, apo investoni në të, nuk keni luksin të mos e lexoni

  1 600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë Out of stock

  Ky libër vijon botimin bestseller ndërkombëtar “Fuqia e së tashmes” i cili ka shënuar një rekord shitjesh në më shumë se 2 milionë kopje. Ky libër mbetet një manifest i shkëlqyer për të ndërtuar një jetë më të mirë secili prej nesh dhe për të kontribuar të gjithë bashkë për një botë më të mirë

  1 200 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  3 060 Lekë 3 400 Lekë -10% Out of stock

  Ky set i dedikohet të gjithë personave që janë gati për të bërë kthesën në jetën e tyre: për të zgjuar gjigandin brenda vetes dhe që kanë objektiva pasurimin e tyre. Janë tre emra të mëdhenj të botës së motivimit dhe zhvillimit personal: Tony Robbins, Malcolm Gladwell dhe Wallace Wattles.

  3 060 Lekë
  3 400 Lekë -10%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Përdoreni fuqinë e imagjinatës tuaj që të merrni çka doni nga jeta. I shitur më shumë se gjashtë milionë kopje anembanë botës.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  2 520 Lekë 2 800 Lekë -10% In Stock

  Ne kete set jane perfshire dy prej librave te shitur ne miliona kopje nga Daniel Goleman, - nje nga psikologet me te spikatuar te diteve tona, permes te cileve ju mund te kuptoni me mire intelegjencen emocionale dhe sociale si mjete te cilat rrisin nderveprimin e qenies njerezore me mjedisin perreth

  2 520 Lekë
  2 800 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë 1 000 Lekë -10% In Stock

  Një roman që shtron që në Hyrje idetë e shkrimtarit Wilde në raport me artin, jetën dhe pasojat e këtij binomi, temë e cila është bosht i veprës.

  900 Lekë
  1 000 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  Një nga librat më të debatuar në histori, "Prejardhja e llojeve" nga Çarlz Darvini rivjen në këtë botim të ri duke risjellë afër lexuesve një vepër thelbësore të shkencës.

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  Ky liber hidhet ne qarkullim ne momentin qe Joe Biden eshte tashme fitues i zgjedhjeve presidenciale. Jeta e Joe Biden eshte e mbushur me plot sfida dhe momente kritike, te cilat vijne te rrefyera thjeshte, me ndjeshmeri dhe me sinqeritet ne kete botim, sjelle ne shqip nga Botimet Pema

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë Out of stock

  Për lexuesit tanë të vegjël: e dini cili është libri më i lexuar dhe më i pëlqyer për fëmijë në histori?

  700 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  700 Lekë Out of stock

  Kryevepra e Kahlil Gibranit “Profeti” është një nga veprat klasike më të dashura të kohës tonë. Është publikuar në vitin 1923, dhe ka qenë përkthyer në një kohë të shpejtë në më shumë se 20 gjuhë dhe në edicionin amerikan janë shitur më shumë se 9 milionë kopje.

  700 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
 • Quick view
  2 000 Lekë In Stock

  Me thellësi intelektuale dhe dhunti letrare, Pinker përkrah arsyen, shkencën dhe humanizmin: idealet që na nevojiten për perballuar problemet dhe për të vazhduar progresin tonë.

  2 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Një përzierje e kritikës kulturore dhe këshillës për veprim, Puna e thellë do t’ia tregojë rrugën çdokujt që po kërkon suksesin e përqendruar në një botë të shpërqendruar.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  3 600 Lekë 4 000 Lekë -10% In Stock

  Në këtë set kemi vendosur dy nga veprat më të rëndësishme të Robert Greene, i konsideruar si Makiaveli i ditëve tona

  3 600 Lekë
  4 000 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë 1 000 Lekë -30% In Stock

  Një tjetër kryevepër e George Orwell në gjuhën shqipe, por kësaj radhe autori sjell shënime të natyrës autobiografike në një libër i cili të ndihmon për të zbuluar shumë aspekte të një prej shkrimtarëve klasik më të lexuar të ditëve tona, por njëherësh edhe fuqinë e revoltës ndaj padrejtësive sociale

  700 Lekë
  1 000 Lekë -30%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  Një libër i jashtëzakonshëm që çliron një otë plot potencial lumturie dhe arritjesh personale për ju. Përmban grafikun e suksesit që do t’ju shoqërojë në transformimin e jetës tuaj.

  900 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  2 160 Lekë 2 400 Lekë -10% In Stock

  Stephen Hawking është ndër mendjet njerëzore më provokuese i cili e ka bërë më të kuptueshme shkencën për këto. Edhe këto dy libra që Bukinist.al i ka vënë në një set sjellin një narrativë të thjeshtëzuar të universit për lexuesit e vegjël.

  2 160 Lekë
  2 400 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  NËPËRMJET KETIJ LIBRI mund të mësoni shumë nga mësimet dhe sekretet e zbuluara në intervistat, shkrimet dhe letrat vjetore të Bezos-it si aksionar, të cilat ai i ka hartuar personalisht që nga viti 1997.

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock

  1 400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  550 Lekë In Stock

  Një nga romancierët më të mëdhenj jo vetëm francez, por edhe botëror. Honore de Balzak-un e përshkruan një stil i njëjtë i temës madhore të tij, e që është 'skena nga jeta franceze'. Stili i tij ndërkaq, kuptohet, unik.

  550 Lekë
  In Stock
 • Kjo histori e shkruar në vitin 1829 do të vendoset më vonë nga Balzaku në hapjen e sagës "Komedia njerëzore". Ajo përmban komplotin e asaj që do të jetë komponenti i novelave dhe ne tashmë kalojmë tek heronjtë e episodeve të tjera.

 • Quick view
  700 Lekë In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Ky libër i shqyrton këto aspekte të udhëheqësisë apo lidershipit - dhe jo vetëm kaq - për të ofruar strategji që na ndihmojnë të bëjmë përpara në profesionin tonë.

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  A nuk i admironi edhe ju njerëzit e suksesshëm që duket se "kanë gjithçka në dorë"? I shihni teksa flasin plot vetëbesim nëpër takime biznesi, ose qetë – qetë nëpër festa me shoqërinë. Ata gëzojnë punët më të mira, partnerët më të bukur, miqtë më të spikatur, llogaritë bankare më të majme e vendbanimet më në modë.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Ky eshte nje nga librat e pare me te suksesshem te dale Carnegie. Nese do te marresh mesimet brilante te ketij mjeshtri, ky eshte guri themelor prej nga ku mund te shkosh shume larg, ne rrugen ne te cilen ndoqen edhe nxenesit e tij te shquar si Napoleon Hill, Warren Buffett, etj…

 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Çdo mosmarrëveshje me të cilën përballemi në jetën tonë ngërthen potenciale, pozitive a negative qofshin. Ato mund të jenë burim frymëzimi, sqarimi, mësimi, shndërrimi, rritjeje apo zemërimi, droje, turpërimi, mbylljeje në vetvete, si dhe qëndrese. Zgjedhja nuk është në dorën e kundërshtarëve tanë, por në dorën tonë, si dhe në vullnetin tonë për t’u...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 200 Lekë In Stock

  Demokracitë mund të vdesin si pasojë e një coup d'état (grusht shteti) – ose mund të vdesin ngadalë. Kjo e dyta ndodh në rrjedhojë të një mashtrimi, pak nga pak: fillon me zgjedhjen e një udhëheqësi autoritarian dhe vazhdon me abuzimin e pushtetit qeverisës dhe shtypjen e plotë të opozitës.

  1 200 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë Out of stock

  Libri i James Allen është një nga klasikët më të pëlqyer dhe më të cituar rreth fuqisë së mendjes dhe rolit të jashtëzakonshëm në jetën tonë të përditshme.

  400 Lekë
  Add to cart More
  Out of stock
Showing 65 - 96 of 112 items