Old Albanian Costumes View larger

Old Albanian Costumes

Albert Cmeta ACM0015

New product

Përshkrim i shkurtër Old Albanian Costumes eshte nje kolazh me kartolina te mbledhura ne format firzamonike. Ato jane 20 kartolina te prodhuara nga vende te ndryshme te botes si Gjermania, Franca, Anglia, Italia, etj gjate viteve 1800-1900 ku permes gravurave ose fotografive paraqitet shqiptari me veshje te tij tradicionale, ne treva te ndryshme, te banuara ne keto vite, nga shqiptaret, si dhe te huaj te cilet kane pozuar me veshje shqiptare (Bajroni etj). Produkti eshte i plastifikuar dhe eshte ne formatin 15x10 cm

21 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Gent Grafik

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaAnglisht
Tipi i publikimitAlbum
Grupmosha e leximitOver 9 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë