I ri Kukudhi Shiko më të madhe

Kukudhi

Nikollaj V. Gogol A-004054

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kjo novele e Gogolit eshte nje rrefim i jashtezakonshem qe na tregon se njeriu zoteron vetem nje dobesi qe mund ta mposhte apo rrenoje ate; dhe ajo eshte frika

Më shumë detaje

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Arka e Noes
ISBN9789928455529

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Studenti i filozofise Foma Bruti, i rene pre e magjise se nje shtrige plake, e cila shetit neper rrethinat e Ukrahines kaluar mbi kurrizin e tij, ia arrin te lirohet duke i thene fjale te shenjta dhe duke e rrahur. Fare pak kohe me pas ai meson se shtriga ne te vertete ishte nje vashe me bukuri rrenqethese, e sidomos bija e nje fisniku kozak. Ai e therret filozofin per tu lutur tri net me radhe mbi arkivolin e saj. Ne kete menyre Foma Bruti ne secilen nate e gjen veten ne nje beteje balle fuqive demoniake te cilat arrin t’i mposhte gjer ne naten e trete kur shfaqet Kukudhi.

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe70
ISBN9789928455529
Titulli origjinalBnn (Vëj)
RedaktoriEnxhi Shatko
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBujar Doko