Reduced price! Emilia ngjitet View larger

Emilia ngjitet Vell. 2

L. M. Montgomery BOM0091

New product

97 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789928132529

460 Lekë

-8%

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Emili Starr kishte lindur me dhuntinë për të shkruar. Meqienëse ishte një jetime që jetonte në fermën "Hëna e re", të shkruarit e ndihmonte që të kalonte kohët e vështira dhe vetminë. Tani, kur të gjithë miqtë e saj po largohen për të vazhduar shkollën e mesrne në Shrjusbërl, tezja e saj tiranike tradicionale do ta lejoje te shkojë vetëm nëse ajo premton që të mos shkruajë më. Sapo mbërrin në qytet, veprimtarla e Emilisë e bën gjithë Shrjusbërin të gumëzhijë nga thashethemet. Por Ernilia dhe miqtë e saj kanë besim te vetja. Ilsi është një aktore e lindur, Tedi është i vendosur të bëhet artist i madh, kurse i shkathëti Perri mund të bëhet një avokat i shkëlqyer. Emilia fillon të botojë poemat e saj dhe të shkruajë për gazetën e qytetit, ndërkohë që bashkë me suksesin nis të shfaqet edhe dashuria e saj e parë. Më pas, Ernilisë i jepet një mundësi shumë e mirë dhe asaj i duhet të vendosë nëse do ta ndryshojë jetën e saj një herë e përgjithmonë.

Data sheet

pages194
ISBN9789928132529
Shtëpia botueseomska-1
Published year2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 13 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiViola Robo