Reduced price! Kështjella Blu - ëndrra e një gruaje View larger

Keshtjella Blu - endrra e nje gruaje

L. M. Montgomery BOM0079

New product

Përshkrim i shkurtër

“Kështjella Blu - Ëndrra e një gruaje” mbetet një nga romanet më të suksesshme të letërsisë së sotme kanadeze, gjë që e dëshmon numri i lartë i ribotimeve. Gjithashtu libri është përshtatur dy herë; në vitin 1982 është përshtatur në një pjesë muzikore të suksesshme në Poloni dhe dhjetë vjet më vonë dramaturgu kanadez Hank Stinson realizoi një version tjetër të tij.

More details

92 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1

680 Lekë

-15%

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Valencia Stirling është njëzet e nëntë vjeç, e pamartuar, dhe ka jetuar tërë jetën me familjen e saj në një rrugë të qetë të vogël në një shtëpi të vogël dhe kurrë nuk guxonte të kundërshtonte nënën e saj autoritare, gjithashtu edhe hallën që jetonte me to. Papritmas ajo merr një letër dhe vendos se shumë gjëra duhet të ndryshojnë. Për herë të parë në jetën e saj, ajo bën pikërisht atë që dëshiron dhe thotë pikërisht atë që mendon.

Në fillim familja e saj mendon se ajo ka humbur mendjen. Por shpejt Valencia zbulon në rrugëtimin që ka nisur plot surpriza dhe aventura, që ajo as i kishte menduar kurrë të ishin të mundura. Valencia gjithashtu gjen dashurinë e saj të vërtetë në Kalanë Blu, që ajo ishte e sigurt që kjo gjë kishte ekzistuar vetëm në ëndrrat e saj...

Thanë rreth librit

Ky roman u bë një nga më të preferuarit e mi të të gjitha kohërave! Në të vërtetë unë jam një adhuruese e madhe e L. M. Montgomery-së, dhe duke e lexuar ndieva emocion në çdo faqe të tij!

Një nga romancat më të ëmbla që kam lexuar ndonjëherë...

Personazhi i Valencias ndihet kaq i freskët, duke e bërë këtë libër një nga më të pëlqyerit e mi.

Data sheet

pages260
RedaktoriLoredan Bubani
Published year2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiViola Robo
RomanRomancë&Pasion
I ri1